Vada Varia, nr. 3 2004

 

 

Head of the River en Akersloot-Alkmaar Race2004

 

De seizoenstart van Vargo

 

Een groep van 12 roeiers van VARGO – de “oudere” veteranen van Vada – heeft zich gedurende de wintermaanden voorbereid op de Head of the River op zondag  21 maart 2004. Deze voorjaarsklassieker, om in wielertermen te spreken, is een “must” voor wedstrijdroeiers, dus ook voor VARGO.


Krijn Kraak


 

Er werd iedere zaterdagochtend ca.1 ½ uur getraind o.l.v. onze coach Wouter Wolters; meestal een retourtje clubhuis- brug bij Heteren , ruim 18 km. Met ingang van de zomertijd werd ook op dinsdagavond geroeid. Diverse malen waren we door sterke wind aangewezen op de haven, omdat de golven in de Rijn te hoog waren. Het effect van deze trainingen was beperkt doordat er geen lange afstanden “steady state” kunnen worden geroeid; en dat is zeer gewenst voor een 8 km-race, zoals de Head of the River.

Door buitenlandreizen, vacantietrips en privéaangelegenheden werd gaande de trainingsperiode geleidelijk duidelijk welke roeiers de boot zouden gaan bemannen; uiteindelijk waren dat er precies 8, dus net voldoende.

De wedstrijd wordt geroeid op de Amstel in drie tijdblokken: om 10.00 uur van Ouderkerk naar Amsterdam, om 13.00 uur van Amsterdam naar Ouderkerk en om 16.00 uur van Ouderkerk naar Amsterdam. Onze ploeg was ingedeeld in het blok van 13.00 uur.

Op zaterdag 20 maart gingen we ’s morgens naar Amsterdam voor nog een lichte training en om het bochtige parcours te verkennen. Er stond een verschrikkelijk harde wind, waardoor er  op diverse delen van het traject hoge golven waren die het roeien zeer bemoeilijkten; we vroegen ons af hoe dat de volgende dag zou zijn tijdens de wedstrijd.

In de loop van de dag nam de wind alleen nog maar toe, zodat er vanaf 15.30 uur een vaarverbod werd ingesteld; diverse ploegen waren toen al in grote moeilijkheden gekomen.

De weersverwachting was, dat wellicht zondag de wind iets zou afnemen.

 

Zondag verzamelden we om 11.30 uur; onderweg naar Amsterdam bleek dat de wind nog steeds zeer hard was, maar we bleven optimistisch. Echter, bij aankomst hoorden we tot onze grote teleurstelling, dat het blok van 13.00 uur was afgelast; blok 1 was weliswaar nog doorgegaan, maar in tegenstelling tot de verwachting nam de wind alleen maar toe. Om 14.00 uur werd ook het laatste blok afgelast, waarop iedereen afdroop.

Het etentje van de ploeg met partners dat we na afloop van de wedstrijd hadden afgesproken hebben we wel laten doorgaan. Ondanks het niet doorgaan van de wedstrijd was dat in ieder geval zeer geslaagd.

 

Omdat we toch de opgebouwde conditie en eenheid in de ploeg wilden benutten hebben we een alternatief gevonden in het deelnemen aan de zg. AA-race, Akersloot- Alkmaar, op 2 mei.

We hebben doorgetraind met dezelfde ploeg, weliswaar geregeld dankbaar gebruikmakend van invallers, en deelgenomen aan de wedstrijd in Alkmaar.

Er was, in tegenstelling tot de Head , waar in alle leeftijdscategorieën kon worden ingeschreven, slechts 1 veteranenveld met 4 deelnemers. Het bleek dat wij duidelijk de oudste ploeg waren en het moesten opnemen tegen ploegen die gemiddeld 10 á 20 jaar jonger waren. Kortom, een hoge klassering zat er voor ons niet in.

 

Al met al hebben we naar vermogen goed geroeid op het niveau van de trainingen, maar meer dan de 4e plaats was niet haalbaar.

De “after-roei-party” werd t.g.v. een dodelijk ongeval in de morgenuren begrijpelijkerwijze afgelast. Hoewel we voor ons zelf niet ontevreden waren over ons roeien, was de dag toch niet helemaal wat we ons er van hadden voorgesteld,

De vraag die we ons moeten stellen of we in de toekomst nog aan wedstrijden moeten deelnemen waar de leeftijdsverschillen zo groot zijn dat je in feite voor spek en bonen deelneemt. Daarover zullen we met de ploeg nog eens van gedachten moeten wisselen.

Het seizoen is echter nog maar net begonnen en we denken al na over onze deelname aan wedstrijden later in het seizoen.

 

Krijn Kraak, namens de Head-acht van VARGO.