Vada Varia, nr. 4 2005

 

 

SLOW in strijd om de Lingebokaal

 

 

Op zaterdag 5 november jl. heeft een afvaardiging van SLOW meegedongen naar de Lingebokaal. Dat is de prijs voor de winnaar van de Heren Acht op de gelijknamige wedstrijd in Leerdam, waar Vada inmiddels een lange traditie van deelname heeft opgebouwd. Voor onze ploeg was dit inmiddels al de vijfde keer dat we in het hoofdnummer meededen. Eenmaal zijn we erin geslaagd om dat te winnen, dat was in 2003. Hoewel we vorig jaar met een iets bescheidener vierde plaats genoegen moesten nemen, waren we dit keer toch weer vol goede moed om een greep naar het podium te doen. Wel moesten we daarvoor een invaller regelen om de acht vol te krijgen en dat werd Dick van Leeuwen. Maar in 2003 hadden we ook een invaller aan boord: toen was het Krijn Kraak.

 

Enfin, het was mooi weer op de wedstrijddag. De zon scheen en er was niet al te veel wind, die bovendien de goede kant op stond: richting finish. Het was alleen niet meer zo warm als we de voorafgaande weken gewend waren geraakt. Gelukkig hoefden we niet lang te wachten bij de start, temeer omdat we als eerste mochten vertrekken in onze heat. Slagman Frans-Peter zette er meteen een fris tempo in en de boot liep goed. De Laak, de eerste van de achtervolgende ploegen, zagen we niet groter worden. Zelfs vanaf de boegplaats kon ik dat zien, al merkte ik na een poosje dat ze ook niet kleiner werden. Hard doorroeien dus, maar dat was ook al duidelijk geworden uit de uitslagen van de eerdere heats waar een paar ploegen goede tijden hadden neergezet. Onderweg werd er een paar keer flink aangemoedigd door toeschouwers op de kant en de ploeg van De Laak bleef pogen ons bij te houden. Ideaal, zo’n gewaagde tegenstander die je er bij elke haal aan herinnert om hard te blijven trappen.

 

Op de finishlijn, tijdig aangekondigd door onze perfect sturende nieuwe “coxAnnemieke, hadden we onszelf dan ook goed leeg geroeid. We hadden De Laak goed achter ons gelaten, maar helaas moesten we meteen al constateren dat die zich wel had laten inhalen door Jason. En later in de uitslagen bleek dat die ook ons had verslagen, evenals twee snelle ploegen uit de eerdere heats. Uiteindelijk bleek De Hoop de winnaar van De Lingebokaal te zijn. Wij haalden opnieuw een vierde plek, maar we konden wel tevreden zijn met de wetenschap dat we er echt alles uit hadden gehaald. Met speciale dank aan Dick en Annemieke.

 

Maurits Geuze

 

De volledige bemanning van onze acht: Annemieke Vos van Avezathe (stuur), Frans-Peter Scheer (slag), Pim Henstra, Herman Helsen, Bauke Abma, Dick van Leeuwen, Koen Kramer, Frank Cleophas, Maurits Geuze (boeg).